Exotika, slevy, luxus – na co lákají největší exotické rezorty o Vánocích?

Máte dost nudy vánočních českých jarmarků nebo rakouských či německých trhů? Pokud vás zrovna nelákají polské tržnice, jistě se ohlížíte po větší exotice. Co takhle nákupy v Dubaji? Teď jsou tam velké slevy na úplně všechno. A co takhle strávit silvestra v africkém Safari?

A pokud se vám chce a máte dost peněz, měli byste investovat do dovolené v Thajsku. Pokud už jste tam byli, je načase se podívat na Kubu – tamní pláže lákají na to pravé karibské. Zimní sezona v české republice už dávno nehraje prim v lyžování a horách, dnes se jezdí za exotikou. Není to už jenom módní trend a výstřelek bohaté vrstvy.

Zimní dovolená je out

Pokud se vám podaří sehnat si last minute, zimní exotická dovolená vás vyjde stejně, jako zájezd v létě na týden do Řecka nebo Tunisu. Musíte však mít nervy z ocele a být připraveni na to, že můžete jeden den být v tuzemsku a ten druhý hekticky balit na dovolenou.

Ovšem pokud máte rodinu, tento postup se nedoporučuje. Vyčkávat se vším na posední chvíli si můžete dovolit, pokud máte s sebou maximálně jednoho člověka, ideálně partnera. Last minute nabídky však nabízejí opravdu luxusní zimní exotickou dovolenou, i kdyby to mělo být na poslední chvíli.

Žádané a drahé

Je jedno, jestli si plánujete exotiku nebo Alpy. Pokud nejednáte včas, a to klidně i s půlročním předstihem, nejspíš nemáte šanci v prosinci sehnat ubytování na Vánoce a Silvestr. Tyto termíny, které se pojí s přelomem roku, jsou velmi žádané a většinou dostupné i za čtyřnásobnou cenu oproti běžným cenám za objekt nebo za hotelový pokoj. To ale neplatí jenom o hotelech v tuzemsku nebo okolních zemích, ale také pro exotické země.

–          Dubaj
Pokud vás lákají pár dní před vánocemi nákupy, možná byste měli zájem o Dubaj. Několik dní před těmito svátky je v největším obchodním centru na světě, Dubai Mall, výprodej, kdy ceny padají dolů až o tři čtvrtiny jejich ceny. Ještě před pár lety se do tohoto výprodeje zapojovaly snad všechny obchody, letos už však jenom některé, ale i tak zde můžete nakoupit za fantastické ceny. Pokud chcete obdarovat své blízké nebo sebe nějakým tím luxusem, zde je místo, kde se vám to podaří.

–          Thajsko
Jakožto buddhistická země, proto vánoční svátky či Silvestr nebo Nová rok neslaví. Thajsko je přesto jednou z nejžádanějších letovisek pro exotické zimní dovolené. Pokud chcete oslavu na pláži, je to ideální místo.